Profesjonalnie

W Centrum Słowo skorzystasz z konsultacji z psychologiem oraz terapii. Istnieje też możliwość spotkania z doradcą seksuologicznym. Prowadzimy psychologiczne warsztaty rozwojowe dla różnych grup.  Współpracuje z nami dietetyk, dobrze rozeznany w temacie powiązań między ogólnym stanem samopoczucia i funkcjonowania, a żywieniem; a także logopeda ze specjalnością neurologopedia, specjalista od kwestii szeroko związanych z mową, mówieniem i wymową u dzieci i dorosłych.

Centrum Słowo to również psycholog dziecięcy - pomoc psychologiczna i terapia dla dzieci i młodzieży. Metodę pracy dostosowujemy do potrzeb osób, z którymi się spotykamy. Terapię dorosłych (osób indywidualnych, par, rodzin) prowadzimy w kilku nurtach:

Psychoterapia systemowa to nurt, który bierze pod uwagę wzajemne wpływy całej rodziny na każdego z jej członków i umożliwia spotkania terapeutyczne w gronie rodzinnym.

 - Analiza transakcyjna (AT), to szkoła terapeutyczna, która stawia akcent na komunikacji międzyludzkiej i tym, jak aktywnie kształtujemy swoją osobowość, relacje i życie, podejmując decyzje. Uczy rozumieć siebie i sytuacje międzyludzkie, w których uczestniczymy, na całe życie.

 - Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT) tzw. trzeciej fali (najbardziej aktualna), znana z konkretnego podejścia i silnego oparcia na dowodach naukowych, pomaga osobom ze zwykłymi problemami i z poważnymi zaburzeniami.

 - Szkoła integralna w psychoterapii.

 

Ideą ośrodka jest wymiana pomiędzy nurtami. Nasi specjaliści wybierają najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek, ale jako zespół łączymy nasze kompetencje. Inspirujemy się szeregiem koncepcji, od komunikacji bez przemocy (NVC) i rodzicielstwo bliskości, po klasyczną psychologię wychowawczą, unikając zarazem niebezpiecznych naszym zdaniem wpływów new-age i innych koncepcji paranaukowych w psychologii.


Stale podnosimy kwalifikacje, szkoląc się i poddając naszą pracę specjalistycznemu monitoringowi i superwizji. Opieramy się na standardach zawartych w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jeśli natomiast Twój problem wykracza poza nasze specjalizacje lub możliwości organizacyjne Centrum Słowo, pomożemy Ci znaleźć innych specjalistów.

 

 

Nasze wartości

Centrum Słowo stawia sobie wysoki standard dążenia do obiektywizmu, otwartości i szacunku wobec drugiego człowieka. Filozofię ośrodka stanowią wartości chrześcijańskie: traktowanie człowieka jako całości, składającej się z psychiki, ciała i ducha; docenienie wagi rodziny i płci; branie pod uwagę zarówno samorealizacji, jak i odpowiedzialności oraz wartości rezygnacji z siebie; równowagę między rozpoznaniem i realizacją potrzeb, a braniem pod uwagę innych i ich dobra. Pomagamy każdemu, niezależnie od jego poglądów, cech czy sytuacji osobistej. Każda osoba, z którą się spotykamy, jest wyjątkowa i zasługuje na indywidualne traktowanie. W Słowie nie dostaniesz prostej diagnozy po jednym teście. Nie jesteś kolejnym interesantem w kolejce. Celem naszej pracy jest dobro człowieka w każdym wieku – jego rozwój i harmonia wewnętrzna, samoakceptacja oraz świadome i realistyczne postrzeganie rzeczywistości.

Dostosowani do potrzeb

Przyjmujemy w zróżnicowanych godzinach: rano, po południu i wieczorem, a także w soboty. Chcesz lub musisz przyjść z małym dzieckiem – zaaranżujemy dla niego przytulne miejsce do zabawy. Jeśli z jakichś względów nie możesz do nas dotrzeć, sprawdź, czy możemy do Ciebie dojechać, robimy to w uzasadnionych przypadkach. Zależy Ci na rozmowie z wychowawcą Twojego dziecka lub przeprowadzeniu obserwacji w szkole czy przedszkolu – wybierzemy się tam. Masz pomysł na zajęcia grupowe – stworzymy dla Ciebie scenariusz na wybrany temat i przeprowadzimy je na miarę Twoich potrzeb. Masz jeszcze inną potrzebę? Zadzwoń i porozmawiajmy o tym. 

 

Z pasją i zaangażowaniem

Nasza praca to nasza pasja. Lubimy to, co robimy i ludzi, z którymi się spotykamy. Chcemy przybliżać treści psychologiczne w formie warsztatów, szkoleń, porad i konsultacji. Wierzymy, że wiedza i umiejętności, przekazane w odpowiedni sposób, mogą czynić życie lepszym. Nie poddajemy się łatwo – wykorzystujemy ogromne pokłady pomysłowości. Czerpiemy z dobrych, sprawdzonych wzorców, będąc na bieżąco z postępami w psychologii. 

Z empatią i z uśmiechem

Psychologia to nie tylko nauka, ale też sztuka bycia w kontakcie z drugim człowiekiem. Każdy z nas jest inny i potrzebuje czegoś innego. To, co łączy każdą sytuację – niezależnie od Twojego problemu – to nasze przyjazne podejście. Psychologia jest poważna, a nie ponura. Tam, gdzie pracujemy nad rozwojem Twojej wiedzy – podczas coachingu, szkoleń i warsztatów psychologicznych – robimy to też na wesoło. Z szerokimi horyzontami. Słowo świadczy usługi we własnej siedzibie oraz na terenie Poznania i Wielkopolski. Oferujemy usługi zewnętrzne firmom, instytucjom edukacyjnym, wspólnotom religijnym. Osobom zainteresowanym współpracą, którym bliskie jest nasze podejście do świadczonych usług, udostępniamy pomieszczenia naszego Centrum. 

 

Wolnorynkowo

Centrum Słowo działa w oparciu o ideał rynkowy. Utrzymujemy się z pieniędzy wydawanych przez naszych klientów dobrowolnie. Nie pobieramy dotacji państwowych i staramy się nie korzystać z innych form budżetowania z podatków. Nasze ceny kształtujemy tak, by odzwierciedlić prawdziwe zapotrzebowanie na nasze usługi i uprzystępnić je każdemu. Chcemy, żeby Ciebie, Twoją rodzinę, firmę czy wspólnotę było stać na wsparcie i na rozwój. Dlatego przez szereg lat oferowaliśmy zniżki studenckie, a obecnie uczestniczymy w programie Karta Dużej Rodziny.