Dlaczego warsztaty? To nowoczesna i skuteczna forma uczenia się, świetnie dostosowana do potrzeb ludzi dorosłych. Pozwala poznać nowe treści, łącząc je z praktycznym doświadczeniem uczestników. Daje szansę ćwiczenia nowych umiejętności i sprawdzania siebie w nowych rolach. Warsztaty psychologiczne opierają się na zasadzie 1+1=3, czyli synergii. Razem – w grupie – możemy po prostu więcej.

Tematy szkoleń i warsztatów:

Asertywność

to postawa zrównoważonego szacunku do siebie i innych, potrzebna wszędzie tam, gdzie spotykają się ze sobą ludzie. Umiejętność stawiania granic, klarownego komunikowania się z innymi, podejmowania się realistycznej ilości zadań i odmawiania, gdy jest to konieczne – to wszystko obszar asertywności.

Komunikacja interpersonalna
informacje można przekazywać na tysiące sposobów. Każdy ma swoje konsekwencje w relacjach. Podczas szkolenia przyjrzymy się temu, co mówimy bez słów i między słowami, a także odczytywaniem wzajemnych komunikatów. Odpowiemy na pytania: skąd bierze się niezrozumienie? Jak mówić jasno i koncentrować się na faktach? Jak słuchać i słyszeć drugiego człowieka?

Negocjacje i zarządzanie konfliktem
Nikt ich nie lubi, wiele osób się ich boi, a niektórzy unikają za wszelką cenę.  Konflikty otaczają nas ze wszystkich stron i są jedną z najbardziej naturalnych rzeczy na świecie. Ich rozwiązywania, czyli sztuki negocjacji, można się nauczyć. Negocjacje bez strat w relacjach i skuteczne wobec istoty sprawy – to właśnie temat proponowanego warsztatu.

Planowanie i zarządzanie czasem
– kiedy doba ma za mało godzin, zaległości zbierają się falami, a pogodzenie harmonogramów różnych osób staje się niemożliwe – receptą jest udoskonalenie zarządzania czasem. Zapoznaj się z pakietem umiejętności dotyczących realistycznego stawiania celów, planowania i godzenia wielu zadań. Pracować mało, ale efektywnie, być wypoczętym, zmotywowanym i wydajnym – to właśnie to!

Radzenie sobie ze stresem
– w kontakcie z klientem i współpracownikiem, w obliczu problemów rodzinnych i zawodowych –opanowanie stresu to jedna z najbardziej podstawowych umiejętności. Relaks konstruktywny i skuteczny, świadomość własnych emocji i reagowanie na nie, przygotowanie na możliwe trudności – poznaj tę sztukę i stwórz własną „skrzynkę z narzędziami”.

Team Building – integracja i współpraca zespołu
Udana współpraca? Godzenie różnych potrzeb, pomysłów, temperamentów? To możliwe, jeśli budujemy na twardych podstawach. Warsztaty umożliwiają wzajemne poznanie, budują pozytywną atmosferę i dają szansę wspólnych przeżyć, które scalają zespół.

Twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów
– kreatywność nie jest tylko modnym hasłem. To styl efektywnego, nowatorskiego myślenia, które pozwala proponować nowe rozwiązania i rozwiązywać problemy. Nie jest przypadkiem fakt, że dzieciństwo to okres najwyższej kreatywności w naszym życiu. Warsztaty twórczego myślenia w Centrum Słowo oznaczają zarówno naukę pobudzania pomysłowości, jak i… świetną zabawę.

Centrum Słowo oferuje również usługę szkolenie na zamówienie – skroimy je na miarę Twoich potrzeb.
Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.